Enerji Geri Kazanım Uygulamaları

0
337

Sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, ısı geri kazanımı, azaltılmış yakıt maliyetleri, düşük CO2 emisyonları ve bakım giderlerinde tasarruf gibi faktörler, bir şirketin karlı büyümesine katkıda bulunurken aynı zamanda çevre üzerinde olumlu bir etki yaratır.

Enerji maliyetlerinin hızla arttığı günümüzde, tesis yöneticileri sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamak adına giderek daha fazla baskı altındadır. Gıda, içecek, imalat ve HVAC endüstrilerinde kullanılan ana ekipmanlar, karbon yakıtları veya aynı kaynaklardan elde edilen elektrik gibi doğal kaynakları kullanarak yüksek enerji tüketimi sağlar.

Alfa Laval’in “10 Enerji Avcısı Uygulaması” serisi, contalı plakalı ısı değiştiricilerin şirketlere sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmada nasıl yardımcı olabileceğine dair gerçek yaşam uygulama örnekleri sunar. Bu uygulamalar, zaten yıllar içinde biriken bilgi birikimini kullanarak müşterilerine sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarında yardımcı olan birçok başarılı Alfa Laval distribütör ortağının deneyimlerinden derlenmiştir.

Bu küresel en iyi uygulamalar incelenmiş ve bir araya getirilmiş, bu sayede daha fazla Alfa Laval ortağına Alfa Laval GPHE’lerle sağlanan kanıtlanmış sürdürülebilirlik çözümlerini sunmalarına yardımcı olabilecek bir bilgi havuzu oluşturulmuştur.

Sürdürülebilir tasarruflar, GPHE’lerle ilişkilendirilen ana tesis ekipmanları etrafında bulunabilir, bu da imalat endüstrisi, HVAC veya işleme yardımcı programları alanında geçerli olabilir.

Sürdürülebilirlik konusundaki çabalarınızı desteklemek adına, Atak Mühendislik olarak biz de bu alanda firmalara yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Alfa Laval’in ’10 Enerji Avcısı Uygulaması’ serisi gibi kanıtlanmış çözümlerle, müşterilerimizin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunuyoruz. Enerji verimliliği, ısı geri kazanımı ve çeşitli endüstriyel uygulamalarda sürdürülebilir tasarruflar sağlamak için uzmanlığımızı kullanarak, müşterilerimizin enerji maliyetlerini düşürmelerine ve çevresel etkilerini azaltmalarına yardımcı oluyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz