Metal İşleme

Alfa Laval, metal işleme sanayi için, kapsamlı ısıtma soğutma ve akışkan temizliği çözümleri sunmaktadır. Uyguladığınız metal işleme süreci ya da kullandığınız servis akışkanına bakılmaksızın, son ürün kalitesini sağlamak için, hassas sıcaklık kontrolü ve etkin temizlik süreci kritik öneme sahiptir.

Soğutma/Isıtma ve temizleme çözümleri

Metal işleme alanındaki ve yüksek hızlı santrifüjlü ayırma ve ısı transferi gibi çekirdek teknolojilerdeki kapsamlı bilgi birikimimizle, servis akışkanlarınızı etkin bir şekilde temizlemenize, ısıtmanıza ya da soğutmanıza olanak sağlayan ve bu şekilde işletme masraflarınızı azaltarak kar marjınızı arttıran, son teknoloji çözümler geliştirdik.

Soğutucu akışkan soğutması

Dünya genelinde faaliyet gösteren üreticiler, sistem inşaatçıları ve tasarımcıları, akışkanların her zaman doğru sıcaklıkta bulunmasını sağlamak üzere, süreçlerine Alfa Laval ısı eşanjörlerini entegre etmektedirler. Mümkün olan en iyi çözümü bulmak için, sürekli olarak yeni malzeme ve tasarımlar geliştiriyor ve makine üreticileriyle yakından çalışıyoruz.

Soğutucu akışkanlar Taşlama, haddeleme ve tornalama gibi çok sayıda endüstriyel süreçlerde, ısı ve parçacık oluşmaktadır. Çalışma yüzeyinin soğuk tutulması ve talaş ve parçacıkların uzaklaştırılması için, soğutucu akışkanlar kullanılır. Likit, tipik olarak %90 ila 95 su ve  %5 ila 10 soğutucu akışkan içermektedir (emülsiyon tipi soğutucu akışkan). Likit, çalışma alanı üzerinden geçerek, makinenin altındaki hazne içerisinde toplanır. Sıcaklık, normal olarak, 20 ila 35 Santigrat derece arasında bulunmalıdır.