Alfa Laval Türkiye

1991’de İstanbul Çamlıca’da ana merkeze bağlı %100 yabancı sermayeli bir Limited Şirket olarak kurulan İsveç merkezli firmamız, 26 yıldır aynı felsefeyle endüstrinin her alanında hizmet vermektedir.

2009 yılında İstanbul Samandıra’da ki yerleşkeye taşınan firmamız, 48 personeli ile 5.000 m2 lik ofis, montaj atölyesi, yedek parça stoğu ve servis merkezi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Alfa Laval Türkiye’nin ana faaliyet alanları, Enerji, Denizcilik, Gıda&Su bölümleri adı altında Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Kuzey Kıbrıs’ta, uzman kadrosu ve 15’ten fazla bölgesel ve konusunda uzman distribütörleri ile endüstrinin ihtiyaç duyduğu her alanda her tür yüksek hızlı santrifuj ayırıcılar, her çeşitte ısı değiştirici ve paslanmaz çelik endüstriyel ve hijyenik ekipmanların tasarım, üretim pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetleri ile birlikte, mühendislik çözümleri sunmaktadır.

Atak Mühendislik Alfa Laval’in Kocaeli, Bolu, Düzce, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Karabük illerinden sorumlu stratejik ortağıdır.