Alfa Laval Hakkında

Teknolojilerimiz

Alfa Laval özel ürünler ve mühendislik çözümleri alanında dünya çapında lider bir tedarikçidir. Müşterilerimizin yağ, su, kimyasallar, içecekler, gıda malzemeleri, nişasta ve tıbbi malzemeler gibi ürünleri ısıtmasına, soğutmasına, ayrıştırmasına ve taşımasına yardım ediyoruz.

2500’ün üzerinde patent ile hem bugün hem gelecek için toplum adına hayati önem taşıyan alanlarda dünya çapında çözümler sağlıyoruz.

Enerji, Çevre ve Gıda

İnsanlar için daha iyi günlük yaşam koşulları yaratma vizyonu ile Alfa Laval, 1883 yılından bu yana ürünler geliştirmektedir. Dünya, gittikçe daha fazla enerjiden tasarruf etmeye ve çevreyi korumaya odaklanmaktadır. Alfa Laval bu hedeflere kendini adamıştır. Ürünlerimiz; su arıtma, karbon emisyonunu düşürme, atık ve enerji tüketimini en aza indirme, ısıtma, soğutma, ayrıştırma ve gıda taşıma süreçlerinde rol alır. Bu alanlar, Alfa Laval’in uzmanlığının çekirdeğini oluşturur.

Teknoloji alanında liderlik

Alfa Laval, başlıca ürünleri olan ısı değiştiricileri, separatörleri, pompaları ve vanaları ile ısı transferi, separasyon ve sıvı taşıma ürünlerinin ve çözümlerinin lider bir global tedarikçisidir. Hali hazırda enerji optimizasyonu, çevre koruma ve gıda üretimi gibi toplum için hayati önemi olan alanlarda önemli bir rol oynamaktayız. Alfa Laval’in ürünleri; gıda, kimyasal, ilaç, nişasta, şeker ve etanol imalatında kullanılır. Aynı zamanda nükleer enerji ve gemilerde; mühendislik, madencilik ve rafineri sektöründe ve de atık su arıtma ve konforlu iç mekân iklimi yaratma süreçlerinde de kullanılır.

2500’den fazla patent

İyi fikirler, kârlı büyümenin temelini atar. Bu iyi fikirler şirketin öncü ruhuyla birleşerek, Alfa Laval’in güçlü global varlığına katkı sağlamıştır.

Şirket, kurulduğu tarihten bu yana inovasyon ve yeni düşünce şekilleri odağıyla tanınmaktadır. Alfa Laval, sürekli ve istikrarlı bir şekilde şirketin global pazar liderliğini sağlamak, güçlendirmek ve geliştirmek için tasarlanmış yatırımlar yapar.

Alfa Laval, 2500’ün üzerinde patente sahiptir ve satışının yaklaşık yüzde 2,5’ini her yıl 35 ila 40 arasında yenisini piyasaya sürdüğü ürünleri araştırmaya ve geliştirmeye yatırır.

Dünya çapında

Alfa Laval’in dünya çapında ki organizasyonu, yaklaşık 100 ülkedeki müşterilerinin süreçlerini optimize etmesine yardımcı olur. 42 büyük üretim birimimiz bulunmaktadır (22’si Avrupa’da, 10’u Asya’da, 8’i ABD’de ve 2’si Latin Amerika’da).

Şirketin, çoğunluğu İsveç, Danimarka, Hindistan, Çin, ABD ve Fransa’da konumlanmış 17.000’in üzerinde çalışanı vardır.